Titeflex
XR3-APSTUB-8-10
Gastite® XR3-APSTUB-8-10 Stub-Out, 1/2 in Connection, NPT Connection, Steel, Black Oxide
Gastite® Stub-Out, Series: XR3 Series, NPT Connection, 1/2 in Connection, 25 psi, Steel, Black Oxide, -40 to 160 deg F, 1-1/2 in L
| Finish | Black Oxide |
|---|---|
| Temperature Rating | -40 to 160 deg F |
| Connection Size | 1/2 in |
| Material | Steel |
| Series | XR3 Series |
| Pressure Rating | 25 psi |
| Connection Type | NPT |
| Dimensions | 1-1/2 in L |