Southwark Metal Manufacturing
283148
Southwark 283148 End Stack Boot, 14 in L Register Opening, 3-1/4 in W Register Opening, Hot Dipped Galvanized, Steel
Southwark End Stack Boot, 28 Series, 8 in Compatible Duct Diameter, 30 ga Gauge, 14 in Register Opening Length, 3-1/4 in Register Opening Width, Steel, Hot Dipped Galvanized, Insulated: No
| Finish | Hot Dipped Galvanized |
|---|---|
| Gauge | 30 ga |
| Material | Steel |
| Series | 28 Series |
| Register Opening Width | 3-1/4 in |
| Compatible Duct Diameter | 8 in |
| Register Opening Length | 14 in |
| Insulated | No |