Nortek Global HVAC
01-0094
NORTEK™ 01-0094 Run Capacitor, MFD Rating: 25+5 uF, 440 V, Round, 2 in Dia, 4-3/4 in H
NORTEK™ Run Capacitor, 25+5 uF MFD Rating, 440 V, Round Shape, Push-On Male Tab Terminal, Metal Case, 2 in Dia, 4-3/4 in Height, Additional Information: 1/4 x 1/32 in Terminal Size
| Shape | Round |
|---|---|
| Voltage Rating | 440 V |
| Height | 4-3/4 |
| Terminal Type | Push-On Male Tab |
| Additional Information | 1/4 x 1/32 in Terminal Size |
| MFD Rating | 25+5 uF |
| Case Material | Metal |
| Diameter | 2 in |