Malco Products
S9R
Malco® S9R Hand Seamer, 9 in OAL, 0.029 in Seamer, Zinc Jaw, Ergonomic Handle
Malco® Hand Seamer, 9 in Jaw Width, 2 in Throat Depth, Notch Increments: 1/4 in, 0.029 in Seamer, Zinc Jaw, Nickel-Plated Jaw, Ergonomic Handle, Metal Body, 9 in Overall Length
| Notch Increments | 1/4 in |
|---|---|
| Seamer Capacity | 0.029 in |
| Jaw Finish | Nickel-Plated |
| Handle Type | Ergonomic |
| Jaw Width | 9 in |
| Body Material | Metal |
| Jaw Material | Zinc |
| Throat Depth | 2 in |
| Overall Length | 9 in |