Malco Products
S6R
Malco® REDLINE® S6R Hand Seamer With Forged Jaws, 8-3/4 in OAL, Steel Jaw, Ergonomic Handle
Malco® Hand Seamer, 6 in Jaw Width, 1-1/4 in Throat Depth, Notch Increments: 1/4 in, Steel Jaw, Galvanized Jaw, Ergonomic Handle, Black/Red Handle, 8-3/4 in Overall Length
| Notch Increments | 1/4 in |
|---|---|
| Jaw Finish | Galvanized |
| Handle Type | Ergonomic |
| Handle Color | Black/Red |
| Jaw Width | 6 in |
| Jaw Material | Steel |
| Throat Depth | 1-1/4 in |
| Overall Length | 8-3/4 in |