JB Industries
DV-4E
JB Industries DV-4E Vacuum Pump, 115 VAC, 1/2 hp, 4 cfm
JB Industries Vacuum Pump, 115 VAC, 7 A, 1/2 hp, 4 cfm Flow Rate, 25 oz Oil, Aluminum Housing, 14 in Overall Length, 6-1/2 in Overall Width, 12 in Overall Depth
| Flow Rate | 4 cfm |
|---|---|
| Housing Material | Aluminum |
| Voltage Rating | 115 VAC |
| Oil Capacity | 25 oz |
| Overall Depth | 12 in |
| Overall Width | 6-1/2 in |
| HP Rating | 1/2 hp |
| Weight | 30.0 |
| Overall Length | 14 in |
| Amperage Rating | 7 A |