Honeywell International Inc
TH6320WF2003
4-1/16" x 1-3/32" x 4-1/16", 20 to 30 VAC, 0.02 to 1 A Heating, 0.02 to 0.5 A Fan, 37 to 102 Deg F, 6.89 Sq Inch Touchscreen LED Back Light Display, Relay Switch, White, Hardwired, 5-1-1/5-2/7-Day/1-Week Programmable/Non-Programmable, 3-Heat/2-Cool Heat Pump, 2-Heat/2-Cool Conventional, Geolocation, Auto/Manual Changeover, Digital, Wi-Fi, Low Voltage, Thermostat
Thermostat; Type 5-1-1/5-2/7-Day/1-Week Programmable/Non-Programmable, 3-Heat/2-Cool Heat Pump, 2-Heat/2-Cool Conventional, Geolocation, Auto/Manual Changeover, Digital, Wi-Fi, Low Voltage; Cover Type Small Decorative; Color White; Voltage Rating 20 to 30 Volt AC; Current Rating 0.02 to 1 Amp (Heating), 0.02 to 0.5 Amp (Fan); Switch Type Relay; Temperature Rating 37 to 102 Deg F (Operating), -20 to 120 Deg F (Storage), 32 to 120 Deg F (Ambient), +/-1 Deg F (Differential); Size 4-1/16 Inch Width x 1-3/32 Inch Depth x 4-1/16 Inch Height; Display 6.89 Square Inch Touchscreen LED Back Light; Humidity Rating 5 to 90 Percent RH (Non-Condensing); Accuracy 1 Deg F; Switch Position Heat-Off-Cool-Auto-EM Heat (System), Auto-On-Circ-Follow Schedule (Fan); Power Method Hardwired; Setting Temperature Rating 40 to 90 Deg F (Heating), 50 to 99 Deg F (Cooling); Includes UWP Mounting System, Installation (J-Box) Adapter, Small Decorative Cover Plate, Screw and Anchor, Installation Guide, User Guide; Application Gas, Oil, Electric Warm Air, Hot Water Coil, Electric Hydronic or Steam/Gravity System
| Humidity Rating | 5 - 90% RH Non-Condensing |
|---|---|
| Voltage Rating | 20 - 30 VAC |
| Display Type | 6.89 sq-in Touchscreen |
| Terminal Designation | RC, R, C, W, W2 - AUX, Y, Y2, O/B, G, K, E, U, U, L/A, S, S |
| Heat Current | 0.02 - 1 A |
| Temperature Rating | 37 - 102 deg F Ambient, -20 to 120 deg F Storage |
| Changeover | Auto/Manual |
| Differential Temperature | +/-1 deg F |
| Stages | Upto 2 Heat/2 Cool Conventional Systems, Upto 3 Heat/2 Cool Heat Pump |
| Power Source | Hardwired |
| Switch Position | Heat-Off-Cool-Auto-EMERGENCY Heat (System), Auto-On-CIRC-FOLLOW SCHEDULE (Fan) |
| Accuracy | +/-1 |
| Series | T6 Pro |
| Programmability | 7, 5-1-1, 5-2 days Program, Geolocation or Non-Programmable |
| Temperature Settings | 40 - 90 deg F Heating, 50 - 99 deg F Cooling |
| Color | White |
| Dimensions | 4-1/16 in H x 4-1/16 in W x 1-3/32 in D |
| Mounting Type | UWP System |
| Switch Type | Relay |
| Amperage Rating | 0.02 - 1 A Heat, 0.02 - 0.05 A Fan |
| Fan Current | 0.02 - 0.05 A |