Honeywell International Inc
TH4110U2005
T4 PRO THERMOSTAT PROGRAMMABLE 1H/1C
HONEYWELL T-4 PRO THERMOSTAT 1/1 HP 1/1 CONVENTIONAL
| Voltage Rating | 20/30 VAC |
|---|---|
| Temperature Rating | -37 to 102 deg F |
| Changeover | Auto/Manual |
| Additional Information | Square Cover |
| Frequency Rating | 50/60 Hz |
| Programmability | 7 Day/5-1-1 Day/5-2 Day Programmable/Non-Programmable |
| Color | White |
| Dimensions | 4-1/16 in H x 4-1/16 in W x 1-3/32 in D |
| Switch Type | Relay |
| Amperage Rating | 0.02 to 1 A Heating/Cooling |
| Fan Current | 0.02 to 0.5 A |