DiversiTech Corporation
QUIETMINI-I
DiversiTech® QUIETMINI-I Ductless Condensate Pump, 115 to 230 V, 0.2 A, 4 gph, 26 ft Max Head, Black/Red
DiversiTech® Ductless Condensate Pump, 115 to 230 V, 0.2 A, 60 Hz, 4 gph, 1/4 in Discharge, 26 ft Maximum Head, 8 ft Suction Lift, Black/Red, Additional Information: 2 ton Max Unit Size, <21 Sound Level dBA at 3 ft
| Flow Rate | 4 gph |
|---|---|
| Maximum Head | 26 ft |
| Voltage Rating | 115 to 230 V |
| Suction Lift | 8 ft |
| Additional Information | 2 ton Max Unit Size, <21 Sound Level dBA at 3 ft |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Weight | 2.5 |
| Color | Black/Red |
| Amperage Rating | 0.2 A |
| Discharge Size | 1/4 in |