CSW Industrials Inc
83909
Condensate Management
83909 MINI ORANGE PUMP MINI-SPLIT PUMP
| Flow Rate | 1.2 gph, 3.2 gph |
|---|---|
| Model | ASP-MO-UNI |
| Voltage Rating | 100 to 230 V |
| Temperature Rating | 104 deg F |
| Capacity | 54600 Btu/hr |
| Weight | 2.0 |
| Power Rating | 16 W |
| Dimensions | 4-1/4 in L x 1-1/2 in W x 2 in H |
| Amperage Rating | 0.17 A |