CSW Industrials Inc
81919
AIRTEC DIFFUSER ANTIQUE WHITE 6X6 (SMALL) SKU #81919
RectorSeal® Airtec Retro Ceiling Diffuser, Series: MVASW, 6 x 6 in, 1-Way Deflection, 200 cfm, 4, 5, 6 in Opening Duct, 8-3/4 in Width, 7-1/4 in Height, 7-1/4 in Hole Dia, 1-1/4 in Ceiling Thickness, Polymer, Smooth Glossy, White
| Finish | Smooth Glossy |
|---|---|
| Duct Size | 4, 5, 6 in Opening |
| Deflection Type | 1-Way |
| Height | 7-1/4 |
| Material | Polymer |
| Size | 6 x 6 in |
| Ceiling Thickness | 1-1/4 in |
| Series | MVASW |
| CFM Rating | 200 cfm |
| Color | White |
| Diameter | 7-1/4 in Hole |
| Width | 8-3/4 |