CSW Industrials Inc
81914
Ceiling Diffusers and Accessories
AIRTEC DIFFUSER 4WAY 8X8 4 PER BX SKU #81914
| Finish | Smooth Glossy |
|---|---|
| Duct Size | 6, 7, 8 in Opening |
| Deflection Type | 4-Way |
| Height | 7-1/4 |
| Material | Polymer |
| Size | 8 x 8 in |
| Ceiling Thickness | 1-1/4 in |
| Series | MV4 |
| CFM Rating | 350 cfm |
| Color | White |
| Diameter | 9-1/4 in Hole |
| Width | 11-1/4 |